چرا رباتیک؟

همه ما می دانیم که به مهندسان، ریاضیدانان، فیزیکدانان وغیره نیاز داریم، اما این موضوعات اغلب کسل کننده، قدیمی یا بیش از حد آکادمیک در نظر گرفته می شوند که نمی توانند الهام بخش بسیاری از نوجوانان باشند. رباتیک یک دیدگاه جدید هیجان انگیز در مورد ارزش این موضوعات ارائه می دهد و نوجوانان را تشویق می کند تا درگیر شوند. 

بیشتر نوجوانان عاشق گجت‌ها و فناوری هستند، بنابراین دیدن اینکه چگونه می‌توانید از سوژه‌های برای ساخت فناوری جدید استفاده کنید، راهی عالی برای درگیر کردن آنهاست.

رباتیک همچنین خلاقیت را برای این موضوعات گاهی خشک به ارمغان می آورد و به دانش آموزان اجازه می دهد تا به روش های جدیدی در مورد آنها فکر کنند. با به چالش کشیدن نوجوانان برای
ارائه راه‌حل‌هایی برای مشکلات زندگی واقعی. و حتی فکر کردن درباره فناوری‌هایی که دوست دارند در دنیای واقعی ببینند.

چرا روبودانش؟

جهان در حال تغییر است و با تکنولوژی هایی که روز به روز به جهان عرضه میشوند ما هم باید همگام باشیم. در این تغییر انسانها سه دسته می شوند. گروهی تغییر دهنده هستند و جهان را به جلو می کشانند. گروهی به دنبال جهان میدوند تا از آن عقب نمانند و وای به حال گروهی که از جهان عقب می مانند.

ما یاد گرفته ایم که چگونه از جهان عقب نمانیم ولی اکنون رویای پیش تازی در جهان را در سر می پرورانیم. بر این باوریم که نسل جدید ما بسیار باهوش تر، مستعد تر و پر تلاش تر از ما هستند. میدانیم که اگر این سرمایه ی عظیم خدادادی در زمان صحیح و در مسیر صحیح قرار بگیرد میتوانیم شاهد طلوع مجدد پروفسور سمیعی ها، حسابی ها ، میرزاخانی ها و لطفی زاده ها باشیم.

می خواهیم دانش و تجربیاتمان را در اختیار نسل جوان قرار دهیم و با این کار به پیشرفت آنها شتاب دهیم و دانش آموزانی پژوهش محور پرورش دهیم. این راه را با علم رباتیک شروع کرده ایم و قصد داریم دانش آموزانمان را در مسابقات جهانی رباتیک به مرحله خود باوری و خود ساختگی برسانیم.

امید داریم در مسیر سختی که انتخاب کرده ایم، کمک شما والدین گرامی از دشواری مسیر بکاهد.